Materac dla kobiet w ciąży – co wybrać?

Kobiety w ciąży potrzebują dobrego i efektywnego snu, aby jak najlepiej zregenerować organizm. Dlatego tak ważne jest, aby materac był idealnie dobrany do potrzeb i preferencji kobiety.

Ze względu na zmieniające się ciało i jego wagę materac powinien być dostosowany do różnych poziomów nacisku.
Dla kobiet w ciąży polecamy materace piankowe lub lateksowe (lateks syntetyczny lub naturalny), szczególnie w wersji termoelastycznej.

Termoelastyczność polega na tym, że dany komponent dostosowuje się do ciała pod wpływem jego temperatury. Pomaga to zapobiec odleżynom, a także powoduje, że ruchy ciała na takim materacu są dużo mniej odczuwalne, co pozwala zachować niczym niezmącony sen.

Dla maleństwa polecamy materace piankowe lub materac specjalnie stworzony dla dzieci (np. materac Amelka, który składa się ze sklejki otoczonej obustronnie przekładką AIR, zbudowanej z włókna PES i powlekanych włókien PCV – to powoduje, że materac jest bardzo przewiewny i wilgoć szybko z niego odparowuje. Dodatkowym atutem takiego materaca są właściwości antyalergiczne).

Wszystkie nasze materace powlekane są pokrowcami, w których zastosowane zostały zamki błyskawiczne, dzięki czemu utrzymanie higieny jest niezwykle łatwe.