Materac to duży, ciężki przedmiot. Czasem jedna osoba nie jest w stanie go unieść. Jak sobie z tym poradzić?
Nie zostawiamy naszych Klientów bez wsparcia! Zależy nam, by Wasze doświadczenie było komfortowe i warte rekomendacji.
Zapewniamy dostawę, którą realizujemy samochodami służącymi wyłącznie do tego celu. Materace podróżują w czystości i komfortowych warunkach, gdzie nie ulegną uszkodzeniu ani zagnieceniu. Materace dostarczane są w opakowaniu ochronnym, które jest usuwane dopiero przy montażu w docelowym miejscu. Dzięki temu możecie Państwo mieć pewność zachowania higieny i czystości.
Nasza ekipa może wnieść materac i pomóc w montażu łóżka, zostawiając Państwa z gotowym do użycia meblem.
Termin dostawy, zakres obsługi i montażu można dowolnie umówić. Przy zakupie materaców MK foam Koło transport do 50 km realizujemy bez opłat.
„Czwarty etap” to zaawansowana technicznie konstrukcja wielowarstwowa. Materace tej klasy wytwarzane są z materiałów najwyższej jakości i tak projektowane, by łączyć starannie dobrane gradienty elastyczności punktowej z dobrą wentylacją, wietrzeni em, usuwaniem wilgoci, odpornością na drobnoustroje i świetnymi właściwościami termicznymi. Kompozycja wyjątkowo elastycznego, przewiewnego i odpornego na odgniatanie naturalnego lateksu Talalay z wysokoelastycznymi pianami Komfort Soft i Komfort Hard umożliwia niespotykaną wcześniej precyzję kształtowania parametrów i wydobycie wszystkich jego zalet.
Materac „czwarty etap” to wypoczynek o jakości wcześniej nie spotykanej. Polecamy szeroką gamę materaców „czwartego etapu”, dostosowanych do różnej wagi ciała – dostępne w różnych twardościach.
Kobiety w ciąży potrzebują dobrego i efektywnego snu, aby jak najlepiej zregenerować organizm. Dlatego tak ważne jest, aby materac był idealnie dobrany do potrzeb i preferencji kobiety.
Ze względu na zmieniające się ciało i jego wagę materac powinien być dostosowany do różnych poziomów nacisku.
Dla kobiet w ciąży polecamy materace piankowe lub lateksowe (lateks syntetyczny lub naturalny), szczególnie w wersji termoelastycznej.
Termoelastyczność polega na tym, że dany komponent dostosowuje się do ciała pod wpływem jego temperatury. Pomaga to zapobiec odleżynom, a także powoduje, że ruchy ciała na takim materacu są dużo mniej odczuwalne, co pozwala zachować niczym niezmącony sen.
Dla maleństwa polecamy materace piankowe lub materac specjalnie stworzony dla dzieci (np. materac Amelka, który składa się ze sklejki otoczonej obustronnie przekładką AIR, zbudowanej z włókna PES i powlekanych włókien PCV – to powoduje, że materac jest bardzo przewiewny i wilgoć szybko z niego odparowuje. Dodatkowym atutem takiego materaca są właściwości antyalergiczne).
Wszystkie nasze materace powlekane są pokrowcami, w których zastosowane zostały zamki błyskawiczne, dzięki czemu utrzymanie higieny jest niezwykle łatwe.
Żeby materac mógł się odpowiednio dopasować i pozwolić kręgosłupowi na zachowanie jego naturalnej linii, musi wykazać się elastycznością punktową dobraną indywidualnie do wagi i budowy ciała. Elastyczność punktowa materaca nie jest miarą twardości materaca, lecz zakresu jego elastyczności. Największą zaletą dobrego materaca jest odpowiednia elastyczność punktowa – czyli to, jak materac reaguje na n acisk punktowy.
Gdy leżymy na boku, ramię i biodro powinny mieć możliwość zagłębienia się w materacu w sposób zachowujący właściwą linię ciała. Gdy leżymy na brzuchu, materac nie może wywoływać ucisków w okol icy klatki piersiowej. Gdy leżymy na plecach, materac musi zapewnić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa w części lędźwiowej, a jednocześnie pozwolić na dopasowanie w miejscach wypukłych części ciała jak pośladki i łopatki.
Przy materacu zbyt miękkim kręgosłup wygina się w łuk, a ramię i biodro wywołują ucisk na organy wewnętrzne, co utrudnia oddychanie, trawienie i krążenie. Materac zbyt twardy wywołuje ucisk na ramię i biodro, co prowadzi do problemów z krążeniem, zaś mięśnie podtrzymujące kręgosłup nie mają szans na rozluźnienie i wypoczynek. Gdy materac jest idealnie dobrany, ramie i biodro naturalnie wtapia się w materac, a kręgosłup jest równomiernie podtrzymywany.
Twardość materaca dobiera się do wagi ciała osoby, która będzie na nim spała, jej preferencji i przyzwyczajeń oraz kształtu i budowy ciała. Właśnie dlatego materaca nie da się kupić zdalnie, trzeba go osobiście „przymierzyć”. Zbyt miękki materac nie da odpowiedniego podparcia, natomiast za twardy nie zdoła dopasować się do kształtu ciała. Nie można przesadzać w żadną stronę.
Trzeba pamiętać, że materac dla jednej osoby może być zbyt miękki, a dla drugiej za twardy. Dlatego nie należy sugerować się tym, co wybrał ktoś ze znajomych, tylko samemu przejść proces wybierania materaca. Chyba, że kupujemy materac dla gości 😉 Aby wybrać odpowiedni materac dla siebie, trzeba przyjechać do salonu i położyć się na materacu. Wypróbować swoje pozycje. Sprawdzić, jak długo możemy wytrzymać na materacu w jednej pozycji. Poleżeć dłużej, zdrzemnąć się, poczytać książkę albo przejrzeć telefon. Warto przyjechać w wygodnym ubraniu i zarezerwować chociaż pół godziny.
Nie publikujemy cen, ponieważ nawet w obrębie jednego modelu łóżka istnieją duże rozbieżności cenowe, zależne od wybranych wariantów.
Jest 6 grup obiciowych, różne rozmiary, różne korpusy np. ze skrzynią na pościel lub wersje bez skrzyni. Jeśli bez skrzyni, to również bez stelaża, który należy osobno wybrać; jeśli zaś ze stelażem, to również mamy kilka do wyboru. Zagłówków jest około 30 wzorów i każdy z nich może być wąski, szeroki lub dopasowany; dodatkowo może być obniżony lub podwyższony (dotyczy systemu multibox).
To sprawia, że pozornie takie samo łóżko, zależnie od wybranych wariantów, może kosztować przykładowo dwa lub pięć tysięcy. Z materacami jest podobnie, przy rozpiętości cen rzędu jednego do dziesięciu tysięcy złotych.
Wszystkie oferty wyceniamy indywidualnie zależnie od potrzeb i wyborów klienta. Każdy z naszych Klientów otrzymuje indywidualną ofertę.
Przede wszystkim, aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy przeprowadzić z Państwem krótki wywiad. Jakie są Państwa preferencje? Kto ma spać na tym materacu? Ile osób będzie spało na tym materacu? Dorośli ludzie będą mieli inne potrzeby, niż dzieci. Prócz tego, każdy z nas zbudowany jest inaczej i dla każdego różne materace mogą być różnie odczuwane.
Cena materaca zależna jest od tego, z jakich komponentów jest wykonany, stąd różnice. Najtańsze materace wykonane są z pianki poliuretanowej (np. materace Estrella), najdroższe z lateksu naturalnego (np. Sueno Vital).
W naszym salonie mamy szeroką ofertę materaców. Znajdą u nas Państwp materace kieszeniowe, piankowe, z lateksu syntetycznego bądź naturalnego.
Dla przykładu, ceny najprostszych i najtańszych materaców zaczynają się od około 1000 zł* w przykładowym rozmiarze 140×200. Jest to materac kieszeniowy, ze sprężyną o średnicy około 6 cm (im węższa sprężyna tym lepiej), obłożona obustronnie pianką poliuretanową. Wysokość takich materaców to około 20 cm w pokrowcu. Przykładem jest materac Estrella.
Ceny materaców zbudowanych z pianek wysokoelastycznych lub kieszeniowych (np. obłożonych lateksem syntetycznym) zaczynają się od około 2000 zł* w przykładowym rozmiarze 140×200. W takiej gamie produktów znajdziemy np. materac Venus Multi Pocket, który jest materacem kieszeniowym, ze sprężyną o średnicy 4 cm, obłożony obustronnie lateksem syntetycznym, lub np. materac Aruba Lux zbudowany z pianki wysokoelastycznej Kaltschaum (materac ten posiada siedem stref twardości utrzymujących poszczególne części ciała w położeniu dopasowanym do budowy anatomicznej).
Ceny materaców zbudowanych z pian wysokoelastycznych Komfort Soft lub Komfort Hard z górną warstwą lateksu naturalnego zaczynają się od około 4000 zł* w przykładowym rozmiarze 140×200. Są to materace zbudowane lateksu naturalnego w górnej warstwie (najczęściej około 3,5 cm) oraz z bardzo zgęszczonych pian (ważących ok. 50kg/m3) w niższych warstwach. Lateks naturalny c echuje się tym, że jest bardzo odporny na odgniatanie się, super przewiewny, hipoalergiczny oraz elastyczny punktowo. Jak nazwa wskazuje, jest to komponent naturalny, przyjazny dla środowiska. Pianka Komfort Soft jest wersją pianki bardziej miękkiej, a Komfort Hard – twardszej. Zastosowanie tych trzech komponentów warstwowo powoduje, że materac odbierany jest wielowymiarowo. Przykładem takiego materaca jest Czwarty Etap.
Ceny materaców zbudowanych w całości z lateksu naturalnego zaczynają się od około 6500 zł*. Są to materace najlepsze jakościowo, zbudowane w całości z naturalnego komponentu. Cechują się tym, że są bardzo przewiewne, oddychające oraz hipoalergiczne. G ęstość lateksu naturalnego zaczyna się od około 58 kg/m3 (dla twardości H1) do około 99kg/m3, dzięki czemu lateks jest bardzo odporny na odgniatanie. Materace mogą być w wersji „klasycznej” (np. Sueno Vital H2) lub z zastosowaniem lateksu termoelastycznego (np. Medivis Talalay Embrace H3), który pod wpływem temperatury ciała jeszcze lepiej się do niego dopasowuje.
Przed zakupem polecamy wypróbować różne modele materaców kładąc się na nich. Serdecznie zapraszamy do naszego salonu, gdzie będą mogli Państwo swobodnie poleżeć na kilku i poczuć różnice między nimi na własnej skórze 🙂
*Podane ceny orientacyjne według stanu na wiosnę 2022. Zapraszamy do naszego salonu w celu uzyskania indywidualnej oferty uwzględniającej aktualnie dostępne rabaty i promocje.
Czy stelaż pod materac jest ważny? Oczywiście! To amortyzator dla Twojego materaca. Materac to zakup na lata, nierzadko wydatek rzędu kilku tysięcy, warto więc o niego zadbać.
Odpowiedni stelaż działa jak amortyzator w samochodzie, odciąża materac, poprawia komfort spania, zapewnia też właściwą wentylację. Nieodpowiedni stelaż może zniszczyć nawet najlepszy materac już po kilku dniach użytkowania.
Nie ma jednego, uniwersalnego stelaża. Również one różnią się od siebie jakością. Przykładowo, w naszej ofercie znajdziecie najprostsze stelaże wykonane z drewna brzozowego lub lepszej jakości stelaże z drewna bukowego. Oprócz tego, stelaże mogą mieć różne ilości listew – np. 28 lub 42. Ważne jest to, aby między każdą listwą nie było więcej, niż 3,5 cm odległości.
Serdecznie zapraszamy na bezstresowy wybór materaca i stelaża!
Aby uczynić materac bardziej miękkim, można użyć kilku prostych trików:
- wymienić stelaż na elastyczny
- ustawić mniejszą twardość w stelażu poprzez zsunięcie plastikowych suwaków w miejscu podwójnych listew
- zastosować cienki topowy materac lateksowy lub z pianki LXI
Co zrobić, kiedy nie chcemy dwóch oddzielnych materaców w łóżku, a mamy inne oczekiwania wobec twardości materaca? Można użyć dwóch węższych materaców, ale powoduje to powstanie niekomfortowej szczeliny pośrodku. Tej wady nie ma nowa seria materaców „dla niej i dla niego”, posiadających dwie różne twardości.
Jest to jeden materac, bez żadnej szczeliny pośrodku, posiadający dwie różne twardości dzięki odpowiedniej kompozycji pianek. Przykładowo, jedna strona ma twardość H2 (bardziej miękki), a druga strona H3 (twardszy). Żeby ustalić kto śpi z lewej a kto z prawej, wystarczy obrócić materac.
W naszym sklepie mogą Państwo wypróbować całą serię tych materaców: z pianki wysokoelastycznej, kieszonkowe i multi. Przykładowe materace z mo żliwością dzielenia:
Adam i Ewa Multi
Adam i Ewa Elastik
Adam i Ewa Kieszonkowy
Venus Multi Pocket Natural H2/H3