Stelaże do łóżek

Stelaże do łóżek zazwyczaj nie są ujęte w cenie łóżka ponieważ wybór modeli stelaży jest duży i zależy od kilku czynników, warto się zainteresować tym tematem aby przez długi czas cieszyć się komfortem i trwałością swojego materaca.

Czy stelaże do łóżek, pod materac mają znaczenie? … oczywiście! To amortyzator dla Twojego materaca. Materac to zakup na lata. Nie rzadko to wydatek rzędu kilku tysięcy. Warto więc o niego zadbać. Odpowiednie stelaże do łóżek działają jak amortyzator w samochodzie, stelaż odciąża materac i poprawia komfort spania. Nie odpowiedni stelaż może zniszczyć nawet najlepszy materac już po kilku dniach użytkowania.

Warunkiem dobrej kondycji materaca przez długie lata jest gesty i elastyczny stelaż. Gęsty czyli odstępy między listwami w stelażu nie powinny przekraczać 4 – 5 cm. Elastyczny, czyli listwy powinny lekko uginać się pod osobą leżącą na materacu. Elastyczne i gęste stelaże nie tylko wydłużają żywotność materaca ale również wpływają na komfort spania.
Elastyczne listwy dają tyle komfortu co materac o większej wysokości.
Różnica jest naprawdę bardzo duża – w sklepie wszystkie materace leżą na elastycznych stelażach. Gdy w domu położymy materac na podłodze lub sztywnych deskach, będzie się on wydawał dużo twardszy.

Jeszcze parę słów o odstępach między listwami stelaża:

Dobrej klasy materace doskonale dopasowują się do kształtu ciała ale również do podłoża – czyli do stelaża. Jeśli odstępy między listwami będą zbyt duże materac się przez nie „przeleje” i w ten sposób po kilku tygodniach będziemy właścicielami nowego, wygniecionego materaca. Poza tym, w przypadku materacy na sprężynach kieszonkowych, każda sprężyna działa niezależnie od pozostałych i każda musi być podparta aby sama mogła podpierać kręgosłup śpiącej na materacu osoby. Oczywiście nim mniejsza średnica sprężynki kieszonkowej tym lepsza elastyczność materaca i przy małej średnicy sprężyn 2 cm i 4 cm trzeba stosować gęste stelaże.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Facebook

Przewiń do góry