Łóżka kontynentalne

Łóżka kontynentalne najczęściej spotykamy w hotelach, zwłaszcza na wakacjach w basenie Morza Śródziemnego. Są to wysokie i z każdej strony miękkie łóżka bez burt, więc zajmują jedynie tyle miejsca co materac + grubość zagłówka.

Podstawę takiego łóżka stanowi materac który, ma wbudowany w środek stelaż. Stoi on na niewysokich nogach. Na tą podstawę kładzie się materac właściwy, a na wierzch materac posłaniowy, tzw. materac top. Ten cieniutki leżący na samej górze materac zapewnia największy komfort i higienę. Tak naprawdę to właśnie na nim leżymy i on musi się dopasować do kształtu ciała. Łóżka kontynentalne są raczej łóżkami miękkimi. Oczywiście wszystko zależy od tego jaki materac zastosujemy. Jednak ogólnie jeśli kładziemy materac na miękkim podłożu to zawsze będzie on bardziej miękki w odczuciu niż gdyby leżał na twardszym podłożu nawet na elastycznych listwach stelaża.

Często łóżka kontynentalne kojarzymy z wysokimi łóżkami. Najczęściej tak właśnie jest ponieważ łóżko stoi na nogach, materac leży na wysokiej podstawie a na wierzchu kładzie się jeszcze dodatkowy cienki materac. W sumie daje nam to naprawdę wysokie łóżko.

Łóżka kontynentalne z zasady nie posiadają skrzyni na pościel. Po prostu nie ma na to miejsca. Dzieje się tak ponieważ pod materacem jest następny materac który, stanowi bazę łóżka. Jeśli chcemy posiadać miejsce do przechowywania pościeli można kupić kufer na pościel. Taki kufer stawia się przed łóżkiem. Ma on dodatkowo funkcję siedziska i spory pojemnik do przechowywania nie tylko pościeli. Kufer może być zrobiony do kompletu w tym samym obiciu co łóżko.

Kupując łóżka kontynentalne u nas w sklepie, macie Państwo możliwość wyboru co do ostatecznego wyglądu. Do wyboru jest 30 wzorów zagłówków, z czego każdy zagłówek może być wąski, szeroki, niski lub wysoki. Po wyborze zagłówka przychodzi kolej na wybór koloru i rodzaju materiału obiciowego. Na koniec wybieramy materac.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Facebook

Przewiń do góry