Materace lateksowe

Materace lateksowe powstają w wyniku zmieszania naturalnego mleczka kauczukowego z lateksem syntetycznym. Do produkcji materacy lateksowych wykorzystuje się pozyskiwany różnymi technologiami lateks. Powstały w ten sposób wkład materaca jest elastyczny i wyjątkowo trwały. O jakości materaca decyduje stosunek lateksu naturalnego do syntetycznego. Duża zawartość materiału syntetycznego sprzyja absorbowaniu potu i zatrzymuje go wewnątrz materaca dlatego przy zakupie materaca lateksowego warto zwrócić uwagę na procentową zawartość lateksu naturalnego do lateksu syntetycznego.

Za dobrej jakości materac lateksowy uznaje się taki, w którym zawartość lateksu naturalnego jest nie mniejsza niż 20%. Grubość materaca lateksowego zapewniająca stosowny komfort snu wynosi przynajmniej 17 cm.

Zalety materaców lateksowych to: duża elastyczność i doskonałe podparcie kręgosłupa, które zapewniają zdrowy i komfortowy sen.

Materace lateksowe, (chodzi o materace z lateksem naturalnym) z racji tego, że nie odkształcają się pod wpływem ciężaru stanowią doskonałą propozycję. Bardzo dobrze radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci a dodatkowo są przewiewne co zapobiega nadmiernemu poceniu się. Są antyalergiczne. Odznaczają się wysoką sprężystością i perfekcyjnym rozłożeniem ciężaru.

 

Wyświetlanie 1–12 z 22 wyników

Facebook

Przewiń do góry