Ile kosztuje dobry materac i skąd biorą się tak duże różnice cen?

Przede wszystkim, aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy przeprowadzić z Państwem krótki wywiad. Jakie są Państwa preferencje? Kto ma spać na tym materacu? Ile osób będzie spało na tym materacu? Dorośli ludzie będą mieli inne potrzeby, niż dzieci. Prócz tego, każdy z nas zbudowany jest inaczej i dla każdego różne materace mogą być różnie odczuwane.

Cena materaca zależna jest od tego, z jakich komponentów jest wykonany, stąd różnice. Najtańsze materace wykonane są z pianki poliuretanowej (np. materace Estrella), najdroższe z lateksu naturalnego (np. Sueno Vital).

W naszym salonie mamy szeroką ofertę materaców. Znajdą u nas Państwp materace kieszeniowe, piankowe, z lateksu syntetycznego bądź naturalnego.

Dla przykładu, ceny najprostszych i najtańszych materaców zaczynają się od około 1000 zł* w przykładowym rozmiarze 140×200. Jest to materac kieszeniowy, ze sprężyną o średnicy około 6 cm (im węższa sprężyna tym lepiej), obłożona obustronnie pianką poliuretanową. Wysokość takich materaców to około 20 cm w pokrowcu. Przykładem jest materac Estrella.

Ceny materaców zbudowanych z pianek wysokoelastycznych lub kieszeniowych (np. obłożonych lateksem syntetycznym) zaczynają się od około 2000 zł* w przykładowym rozmiarze 140×200. W takiej gamie produktów znajdziemy np. materac Venus Multi Pocket, który jest materacem kieszeniowym, ze sprężyną o średnicy 4 cm, obłożony obustronnie lateksem syntetycznym, lub np. materac Aruba Lux zbudowany z pianki wysokoelastycznej Kaltschaum (materac ten posiada siedem stref twardości utrzymujących poszczególne części ciała w położeniu dopasowanym do budowy anatomicznej).

Ceny materaców zbudowanych z pian wysokoelastycznych Komfort Soft lub Komfort Hard z górną warstwą lateksu naturalnego zaczynają się od około 4000 zł* w przykładowym rozmiarze 140×200. Są to materace zbudowane lateksu naturalnego w górnej warstwie (najczęściej około 3,5 cm) oraz z bardzo zgęszczonych pian (ważących ok. 50kg/m3) w niższych warstwach. Lateks naturalny c echuje się tym, że jest bardzo odporny na odgniatanie się, super przewiewny, hipoalergiczny oraz elastyczny punktowo. Jak nazwa wskazuje, jest to komponent naturalny, przyjazny dla środowiska. Pianka Komfort Soft jest wersją pianki bardziej miękkiej, a Komfort Hard – twardszej. Zastosowanie tych trzech komponentów warstwowo powoduje, że materac odbierany jest wielowymiarowo. Przykładem takiego materaca jest Czwarty Etap.

Ceny materaców zbudowanych w całości z lateksu naturalnego zaczynają się od około 6500 zł*. Są to materace najlepsze jakościowo, zbudowane w całości z naturalnego komponentu. Cechują się tym, że są bardzo przewiewne, oddychające oraz hipoalergiczne. G ęstość lateksu naturalnego zaczyna się od około 58 kg/m3 (dla twardości H1) do około 99kg/m3, dzięki czemu lateks jest bardzo odporny na odgniatanie. Materace mogą być w wersji „klasycznej” (np. Sueno Vital H2) lub z zastosowaniem lateksu termoelastycznego (np. Medivis Talalay Embrace H3), który pod wpływem temperatury ciała jeszcze lepiej się do niego dopasowuje.

Przed zakupem polecamy wypróbować różne modele materaców kładąc się na nich. Serdecznie zapraszamy do naszego salonu, gdzie będą mogli Państwo swobodnie poleżeć na kilku i poczuć różnice między nimi na własnej skórze 🙂

*Podane ceny orientacyjne według stanu na wiosnę 2022. Zapraszamy do naszego salonu w celu uzyskania indywidualnej oferty uwzględniającej aktualnie dostępne rabaty i promocje.