Materace termoelastyczne

Materace termoelastyczne

Materace termoelastyczne wykonane są z pianki która, pod wpływem ciepła i nacisku dopasowuje się do kształtu ciała. Taki rodzaj materacy wprost idealnie dopasowuje się do sylwetki. Leżąc na takim materacu ma się wrażenie jak by ciało wtapiało się w materac.

 

 

 

 

modele materacy z pianką termoelastyczną:

Medivis Lux (20, 25, 30 )
Medivis lux komfort (20, 25, 30 )
Laguna Thermo
Medivis (h2 lub H3)
Dubaj Lux (20, 25, 30 )
Space 1000S
Ameland
Bahrain

Pianka termiczna prawie w całości jest pozbawiona sprężystości. Można się nawet spotkać z określeniem pianka leniwa. Gdy kładziemy się na materacu termicznym powoli dopasowuje się do kształtu ciała a gdy z niego wstajemy bardzo powoli wraca.
Pianka wysokoelastyczna zawsze jest połączona z pianką wysokoelastyczną. W zależności od modelu materaca pianka termo stosowana jest na wierzchu materac z jednej lub dwóch stron.
Należy pamiętać że, termiczna pianka jest ciepła. Nie poleca się jej osobą ze skłonnościami do pocenia lub do ciepłych sypialni. Kupując materac termiczny warto wybrać taki model aby miał piankę termo tylko po jednej stronie. Dzięki temu latem możemy przełożyć go na stronę z pianki wysoko elastycznej. Polecam materac Medivis Lux. Ten model ma wysoką warstwę pianki termicznej, aż 9 cm. a z drugiej strony gęstą, sprężystą piane wysokoelastyczną.

Decydując się na materac termiczny warto rozpatrzeć możliwość zastosowania najlepszego z pokrowców zatrzymującego wahania temperatur. Pokrowiec Outlast ma wbudowaną specjalną membranę która, zatrzymuje nagromadzone ciepło z dala od ciała. Gdy robi się chłodno z powrotem je nam zwraca. Działa to tak że, gdy wychodzimy z łóżka materac zaczyna oddawać nagromadzone ciepło. Dzięki temu szybko schnie.
Ma to jeszcze jeden plus. Gdy w nocy opuścimy materac na półgodziny to po tym czasie będziemy mogli wrócić jeszcze do ciepłego łóżka. 😉

 

Pokrowiec OUTLAST®

Skład materiału (65% Tencel viskoza wysokiej jakości, 35% poliester). Pokrowiec przepikowany dzianiną Wellington OUTLAST® oraz owatą 120g/m2. Pokrowiec posiada siatkę wentylacyjną. Pokrowiec można czyścić tylko chemicznie.
Właściwości: przyczynia się do utrzymania osobistego komfortu, bardzo dobrze odprowadza wilgoć, przejmuje nadmiar wytworzonego ciepła i oddaje go w razie potrzeby na powrót do organizmu, aktywne wyrównanie wahań temperatury przyczynia się do poprawy samopoczucia. W pokrowcu zastosowano Technologię Outlast® opracowaną pierwotnie dla NASA w celu ochrony astronautów przed wahaniami temperatury.

Zobacz wszystkie ekskluzywne pokrowce KLIKNIJ.